Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Spotkanie z panem Waldemarem Brendą

Spotkanie z panem Waldemarem Brendą

30 listopada 2015 r. w ramach cyklu „A jednak warto” odbyło się w Liceum Ogólnokształcącym im. mjra Henryka Sucharskiego spotkanie z panem Waldemarem Brendą, naczelnikiem delegatury IPN w Olsztynie.

Pan Waldemar jest absolwentem naszej szkoły z roku 1985. Ukończył studia historyczne na Wydziale Nauk Humanistycznych UMK w Toruniu. W 2012 roku obronił rozprawę doktorską na temat polskich organizacji niepodległościowych w województwie olsztyńskim w latach 1945-56. Jest autorem i współautorem książek poświęconych ziemi sierpeckiej, z którą był związany w latach młodości.
Nasz Gość z wielką radością przyjął zaproszenie od klasy II c i nauczycieli: pana Grzegorza Radomskiego i pani Joanny Kloc. W czasie spotkania z sentymentem wrócił pamięcią do czasów szkolnych. Opowiadał o młodzieńczych pasjach, zainteresowaniach. Wspominał swoich nauczycieli, przypomniał kilka anegdot z ławy szkolnej. Z rozrzewnieniem opowiadał o swojej studniówce, która wówczas odbywała się na holach i korytarzach szkolnych.
Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem słuchali Gościa, zadawali pytania i uczestniczyli w wykładzie, jaki miał miejsce w drugiej części spotkania. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem wiedzy i kultury słowa naszego Gościa.

LO Sierpc

image_pdfimage_print
Skip to content