Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Spotkanie z prof. Arturem Gałkowskim, absolwentem rocznik 1991

Spotkanie z prof. Arturem Gałkowskim, absolwentem rocznik 1991

7 grudnia 2015 roku w ramach cyklu „A jednak warto” odbyło się w Liceum Ogólnokształcącym im. mjra Henryka Sucharskiego spotkanie z panem prof. Arturem Gałkowskim – Kierownikiem Wydziału Italianistyki na Uniwersytecie Łódzkim.

Pan Artur jest absolwentem naszej szkoły z roku 1991. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy II e i II b, dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz koleżanki, z którymi pan Artur Gałkowski uczęszczał do klasy. Nasz Gość opowiadał o swoim życiu, karierze, wspominał także swoje szkolne lata. Młodzież miała okazję dowiedzieć się jak dawniej wyglądała edukacja w naszym Liceum oraz jakie zmiany zaszły tu w ciągu ostatnich lat. Dzięki wspomnieniom pana Artura Gałkowskiego można było poczuć klimat szkoły z dawnych lat. W bardzo przyjemnej atmosferze oglądaliśmy stare fotografie i słuchaliśmy historii ich powstania. Spotkanie uświetniły dedykowane Gościowi piosenki w języku francuskim.
Wszystkim bardzo podobało się spotkanie, zwłaszcza osobom, które znały pana profesora, ponieważ miały okazję do wspominania swych licealnych lat. Rozmowa z panem Arturem Gałkowskim była niecodziennym przeżyciem, które na zawsze pozostawi w pamięci młodzieży jego słowa i rady.
Inicjatorem i organizatorem spotkania była pani Marzanna Urbańska – wychowawczyni profesora z licealnych lat.

LO Sierpc

 

image_pdfimage_print
Skip to content