Spotkania z panem Leszkiem Pyszyńskim – radcą prawnym z Krajowej Informacji Skarbowej

W Liceum Ogólnokształcącym im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu odbyło się pięć spotkań nt. „Podstawy prawa podatkowego”, w którym uczestniczyły klasy I a, II a, I b, I c, I d. Jak powiedział Benjamin Franklin: „Śmierć i podatki – dwie rzeczy pewne na świecie”.

Trzeba zatem na ten temat, jak najwięcej wiedzieć, aby nie popaść w konflikt z prawem podatkowym. Zajęcia były bardzo ciekawe, gdyż zawierały dużo praktycznych uwag i przykładów. Ponadto zostały omówione rodzaje podatków bezpośrednich i pośrednich, różnice między podatkami a opłatami. Wiele uwagi poświęcono też rozliczeniom podatków, w tym PIT 37. Poza tym uczniowie dowiedzieli się wiele ciekawych rzeczy o podatku VAT oraz jego znaczeniu dla budżetu państwa.

Zajęcia, które poprowadził pan Leszek Pyszyński – radca prawny, Absolwent naszego Liceum –  cieszyły się ogromnym zainteresowaniem licealistów. Z pewnością była to cenna lekcja dla wszystkich, gdyż zdecydowanie dostarcza więcej informacji praktycznych niż zwykłe zajęcia z podręcznikiem.

Organizatorem spotkań była pani Zofia Froncek – nauczycielka podstaw przedsiębiorczości i wiedzy o społeczeństwie.

LO Sierpc