Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Spektakl pt. „Działka”

Spektakl pt. „Działka”

17 stycznia 2017 r. młodzież i nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego obejrzeli spektakl teatralny pt. „Działka”. W rolach głównych wystąpili: Marzanna Graff oraz Aleksander Mikołajczak.

Spektakl „Działka” przedstawia problem pogłębiającego się uzależnienia nastolatka i jego relacje z najbliższymi. Rodzice żyją w przeświadczeniu, że ich dziecko ma wszystko „czego chce”, nie kontrolują go, dają mu wolność i w imię źle rozumianej miłości nie zauważają problemu. Relacje między szkołą i rodzicami to wzajemnie przerzucanie odpowiedzialności. Koledzy wolą nie wiedzieć, co dzieje się, bo przecież „to nie moja sprawa”.

Spektakl, który obejrzeliśmy prowokuje do zadawania trudnych, ale bardzo ważnych pytań: „Co się z nami dzieje?”, „Czy potrafię rozmawiać szczerze o swoich problemach?”, „Czy mam mocne wsparcie w kimś bliskim?”, „Może jest alternatywa?”. Uczniowie mogli zastanowić się, czy dotyczy ich niebezpieczeństwo uzależnienia, czy umieją rozmawiać o swoich trudnościach i prosić o wsparcie dorosłych. Dla pedagogów przedstawienie było źródłem refleksji na temat ich roli w życiu młodych ludzi, współpracy szkoły i rodziców, potrzeby zachowania czujności.

Przedstawienie nie tylko podjęło problem uzależnienia młodego człowieka i wszystkich wynikających stąd konsekwencji, ale również pokazało możliwość udzielenia skutecznej pomocy, dało nadzieję na uwolnienie się od uzależnienia.

LO Sierpc

image_pdfimage_print
Skip to content