Ślubowanie na ucznia Szkoły Podstawowej w Mochowie

Trzy magiczne słowa tak jak rycerzowi przynoszą chwałę każdemu uczniowi, mów więc często proszę, przepraszam, dziękuję i pamiętaj grzeczność nic Cię nie kosztuje….

W piątek 4 listopada br. odbyło się uroczyste ślubowanie szesnaściorga uczniów klasy I Szkoły Podstawowej w Mochowie.

Oliwier, Zuzia, Oskar, Ola, Kuba, Nadia, Wiktoria, Krzyś, Artur, Paulinka, Amelka, Sandra, Dawid, Majka, Julka oraz Błażej zostali przyjęci do szkolnej gromady i stali się pełnoprawnymi uczniami szkoły. Pasowania na ucznia symbolicznym ołówkiem dokonała pani dyrektor szkoły Edyta Gabrychowicz. Zanim jednak doszło do tej uroczystej chwili dzieci przedstawiły wszystkim zgromadzonym część artystyczną w której zaprezentowały min. wspaniałą recytację a także zaśpiewały kilka piosenek.

W imieniu Starosty Sierpeckiego Jana Laskowskiego słodki upominek przekazał pierwszakom Sławomir Olejniczak Członek Zarządu Powiatu Sierpeckiego. Drobne upominki wręczył także Wójt Gminy Mochowo Zbigniew Tomaszewski oraz rada rodziców. Nie zapomniano również o wykonaniu pamiątkowego zdjęcia jak i o poczęstunku przygotowanym przez rodziców.