ŚLUBOWANIE KLAS STRAŻACKICH W ZS NR 2 W SIERPCU

26 lutego 2019 r. w Zespole Szkół nr 2 im. Zygmunta Wolskiego w Sierpcu odbyła się uroczystość Ślubowania Klas Strażackich Liceum Ogólnokształcącego.

W ceremonii ślubowania wzięli udział: p. Katarzyna Majewska – p.o. Dyrektor Delegatury w Płocku Kuratorium Oświaty w Warszawie, ksiądz kanonik dr hab. Sławomir Zalewski – Proboszcz Parafii Farnej, p. Bogusława Lewandowska – Naczelnik Wydziału Oświaty i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Sierpcu, brygadier Paweł Sekulski – z-ca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu, mł. brygadier Waldemar Goczyński – z-ca dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Sierpcu, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Sierpecki, grono pedagogiczne, rodzice oraz uczniowie.

Ślubowaniu towarzyszyły liczne życzenia realizowania swoich pasji, podejmowania działań w kierunku rozwijania swoich umiejętności i poszerzania wiedzy z zakresu pożarnictwa. Przypominano, że bycie strażakiem to nie tylko zawód, ale też służba i pasja.

Uczniowie klas I i II LOS złożyli przysięgę. Przywilej ślubowania uczniów klas strażackich na sztandar szkoły złożyli: Katarzyna Cyn (II LOS), Mateusz Bawoł (II LOS), Gabriela Krzemińska (I LOS) i Dawid Dębski (I LOS). Rotę ślubowania odczytał wychowawca klasy I LOS p. Bartłomiej Kanty. Brygadier Paweł Sekulski dokonał symbolicznego pasowania na ucznia klasy strażackiej.

Uroczystość została wzbogacona koncertem w wykonaniu Orkiestry Dętej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Sierpcu pod batutą p. Michała Głowackiego i programem artystycznym w wykonaniu grupy Mażoretek Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Sierpcu, pod opieką p. Justyny Adamskiej.

Po zakończeniu uroczystości rodzice zaprosili wszystkich gości na słodki poczęstunek.