Ślubowanie kadetów klas policyjnych.

W czwartek, 14.12.2023 r. w murach Zespołu Szkół nr 1 w Sierpcu odbyło się ślubowanie kadetów klas policyjnych. W uroczystości uczestniczył Starosta Sierpecki Andrzej Cześnik, Wicestarosta Sławomir Olejniczak, Przewodniczący Rady Powiatu Przemysław Burzyński oraz Radny Rady Powiatu w Sierpcu i zarazem Przewodniczący Rady Rodziców Paweł Pakieła.

Po defiladowym przemarszu-gości przywitał dyrektor szkoły Piotr Tyndorf. Głos zabrał również Starosta Sierpecki, który skierował kilka ciepłych słów do młodzieży, doceniając ich służbę.

Uroczystość była także doskonałym momentem do podsumowania projektu Erasmus+ i wręczenia dyplomów dla uczniów odbywających praktyki w Hiszpanii i nauczycieli zaangażowanych w projekt.

Po części oficjalnej uczniowie klas policyjnych zaprezentowali swoje praktyczne umiejętności.

Na koniec wręczono puchary zwycięzcom I zawodów klas policyjnych pod patronatem Starosty Sierpeckiego o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Sierpcu.