Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Sierpeccy licealiści w półfinale konkursu lingwistycznego „Pokaż nam język”

Sierpeccy licealiści w półfinale konkursu lingwistycznego „Pokaż nam język”

 Tradycyjnie od wielu lat uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu biorą udział w ogólnopolskim konkursie lingwistycznym pt. „Pokaż nam język”. Organizatorami zawodów są Wyższe Szkoły Bankowe w Szczecinie, Gdyni, Toruniu i Wrocławiu. Temat przewodni tegorocznej, jubileuszowej XV edycji brzmiał: „Jak zbudować własną markę?”.

Do eliminacji przystąpiło 18969 uczniów z 544 szkół z kilku województw. Do półfinałów zakwalifikowało się 327 zawodników, w tym uczennice klasy II f: Kamila Cielicka, Justyna Marcinkowska, Karolina Meller, Małgorzata Mysera i Sylwia Nagiewicz. Naszą Szkołę ostatecznie reprezentowały: Justyna Marcinkowska oraz Małgorzata Mysera. Zawody odbywały się 23 marca 2015 r. w WSB w Toruniu. Obie uczennice zmagały się z testami w języku angielskim. Odniosły one znaczący sukces, plasując się w czołówce najlepszych półfinalistów. Zabrakło im zaledwie kilku punktów do zakwalifikowania się do krajowego finału. Nasze Liceum było jedyną szkołą z powiatu sierpeckiego, biorącą udział w konkursie.

Justynie i Małgorzacie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w następnych konkursach językowych. Opiekunem uczennic jest pan Janusz Buczyński, przewodniczący Szkolnej Komisji tegorocznej edycji konkursu „Pokaż nam język”.

LO Sierpc

image_pdfimage_print
Skip to content