Ruszył projekt „Wędrujący Filmoznawcy Filmoteki Szkolnej”

Z radością informujemy, że Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu znalazło się wśród 16 wybranych szkół z całej Polski do realizacji projektu „Wędrujący Filmoznawca Filmoteki Szkolnej”.

filmoteka

Głównym celem projektu jest utworzenie sieci złożonej z filmoznawców, którzy będą wspierać nauczycieli w działaniach prowadzonych w ramach szkolnej edukacji filmowej. Będziemy gościć w szkole filmoznawców, którzy przeprowadzą spotkania warsztatowe dla uczniów, a także dla nauczycieli. Udział w projekcie pozwoli uczniom na świadome uczestnictwo w kulturze filmowej oraz na udział w wiedzowych konkursach filmowych. Nasi licealiści będą mogli poszerzyć swoją wiedzę z zakresu historii kina polskiego i światowego.

LO Sierpc