Ruszył program bezpłatnej pomocy psychologicznej dla mieszkańców województwa mazowieckiego.

Mieszkańcy województwa mazowieckiego mogą bezpłatnie uzyskać wsparcie psychologiczne w ramach dedykowanej dla nich grupy wsparcia, dostępnej na platformie GrupaWsparcia.pl. Z pomocy będzie mógł skorzystać każdy mieszkaniec województwa (bez względu na wiek) potrzebujący wsparcia i chcący zadbać o swoją kondycję psychiczną.

Jak działa platforma?

Na platformie można bezpłatnie i całkowicie anonimowo – bez konieczności przedstawiania się i pokazywania twarzy – podzielić się swoim problemem i otrzymać realną pomoc. Użytkownik dzieli się tylko tymi informacjami, które uzna za stosowne. Po zalogowaniu się użytkownik może porozmawiać z osobami, które mają podobne doświadczenia i także chciałyby przezwyciężyć swoje słabości.

Portal umożliwia dołączanie do już istniejących grup wsparcia, a także tworzenie nowych, skupiających ludzi połączonych wspólnym problemem i chęcią radzenia sobie z nim. W dedykowanej grupie dla mieszkańców województwa mazowieckiego dla użytkowników dostępna jest pomoc doświadczonego psychoterapeuty współpracującego z Fundacją ADRA Polska.

Aby móc skorzystać ze wsparcia psychologicznego wystarczy zalogować się na portal GrupaWsparcia.pl oraz dołączyć do dedykowanej grupy wsparcia dla mieszkańców województwa mazowieckiego. Dodatkowo, aby ułatwić rejestrację i korzystanie z portalu, uruchomiona została specjalna infolinia. Mieszkańcy mogą z niej skorzystać dzwoniąc pod
nr. tel. 790 796 718.

Link do grupy wsparcia dla mieszkańców województwa mazowieckiego
znajduje się tutaj: