ROZPORZĄDZENIE NR 13 WOJEWODY MAZOWIECKIEGO -POSIEDZENIE MWZZK w sprawie grypy ptaków (HPAI)

7 maja Starosta Sierpecki Andrzej Cześnik, Wicestarosta Sierpecki Sławomir Olejniczak, oraz Kierownik Referatu Zarządzania Kryzysowego i Obrony Cywilnej Joanna Pakieła, wzięli udział w posiedzeniu Mazowieckiego Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w sprawie grypy ptaków (HPAI).

W trakcie posiedzenia Starosta Sierpecki Andrzej Cześnik przedstawił aktualną sytuację w powiecie sierpeckim, podkreślając, iż jest ona cały czas monitorowana.
W spotkaniu zwołanym przez Wojewodę Mazowieckiego Konstantego Radziwiłła, wziął udział Główny Inspektor Weterynaryjny Bogdan Konopka i Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii lek. wet. Paweł Jakubczak, oraz władze powiatów żuromińskiego, mławskiego, wyszkowskiego, oraz płockiego.

Rozporządzenie Wojewody Mazowieckiego: https://edziennik.mazowieckie.pl/WDU_W/2021/4159/akt.pdf