Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Rozpoczynamy szkolenie dla kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej!

Rozpoczynamy szkolenie dla kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej!

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sierpcu zaprasza osoby, które chcą i mogą pomóc dzieciom. Dzieci, które z różnych powodów nie mogą wychowywać się w swoich rodzinach, jest ciągle bardzo dużo. Potrzebujemy rodzi, które mogą je przyjąć, obdarować sercem i ciepłem rodzinnym.

Rodzina zastępcza to czasowa forma pomocy dziecku, którego rodzice biologiczni z różnych powodów nie są w stanie zapewnić należytej opieki, czasami porzucają dzieci bądź pobyt w domu rodzinnym zagraża zdrowiu lub życiu dzieci.

Kandydaci na rodziny zastępcze muszą ukończyć szkolenie zawierające  zagadnienia z zakresu: prawa rodzinnego, systemu pieczy zastępczej, pedagogiki, psychologii rozwojowej i wychowawczej, wiedzy o rozwoju fizjologicznym, rozpoznawaniu potrzeb dziecka, znaczenia rodziny biologicznej w życiu dziecka (więź – nawiązywanie i rozbudowanie stałych relacji, strata, komunikacja, poczucie wartości). Program składa się z 12 sesji grupowych trwających po 3-4 godziny plus 10 – godzinne praktyki w funkcjonującej rodzinie zastępczej.

Szkolenie odbywa się w siedzibie PCPR,  w dni ustalone z grupą kandydatów, w odstępach cotygodniowych.

Jeśli możecie Państwo pomóc dzieciom prosimy o kontakt:

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sierpcu  ul. Świętokrzyska 2a  tel. 024 275 76 60 e-mail: pcpr.sierpc@wp.eu

osoby do kontaktu: Aneta Trojanowska Renata Wierzbicka

 

image_pdfimage_print
Skip to content