Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Rozgrywki siatkarskie

24 lutego 2015 roku odbył się drugi z trzech planowanych turniejów siatkarskich dziewcząt. Drużyna z Liceum Ogólnokształcącego im. mjra H. Sucharskiego zajęła I miejsce. Pierwszy mecz dziewczęta rozgrywały z drużyną z ZS nr 1.

Już od początku spotkania nasze zawodniczki objęły prowadzenie. Dobra zagrywka była kluczem do sukcesu. Mecz zakończył się w dwóch setach: 25:19, 25:16. Drugie spotkanie rozegraliśmy z ZS nr 2. Niespodziewanie pierwszy set zakończył się porażką dziewczyn z LO 19:25. Na szczęście skupienie i koncentracja z powrotem zagościły w naszych szeregach i kolejne dwa sety były wygrane (25:12, 15:11). Klasyfikacja końcowa tego turnieju: LO, ZS nr 1, ZS nr 2.

Dziewczętom został do rozegrania jeszcze jeden turniej. Będzie on decydował o klasyfikacji ostatecznej, bowiem pierwsze rozgrywki z tego cyklu wygrał „Mechanik”. Aby osiągnąć ostateczny tryumf nasze dziewczyny muszą wygrać trzeci turniej, który odbędzie się w marcu na parkiecie ZS nr 2. Skład naszej zwycięskiej drużyny: Anna Domżalska, Angelika Gadzińska, Katarzyna Kwiatkowska, Anna Zmarzła, Sylwia Saganowska, Marta Nowak, Ewa Osińska, Emilia Hnat, Klaudia Bartoszewska.

Dzień później, w środę swój turniej rozegrali chłopcy. Pierwsze spotkanie rozegrali z ZS nr 2. Było to pewne zwycięstwo 2:0 (25:17, 25:20). Drugie spotkanie niestety przegrali z bardzo dobrze dysponowanym tego dnia ZS nr 1 0:2. Był to drugi z trzech turniejów siatkarskich chłopców. Zajmujemy obecnie drugie miejsce za „Mechanikiem”. Ostatni turniej będzie decydował o wszystkim. Wygrana nad obiema drużynami może dać nam jeszcze pierwsze miejsce w klasyfikacji końcowej rozgrywek siatkarskich. Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Radosław Kowalski, Tomasz Jankowski, Kamil Sekulski, Przemysław Mikucki, Jakub Kępkowski, Jarosław Szatkowski, Dariusz Adamkiewicz, Mateusz Szatkowski, Jakub Polowiec, Michał Maśka, Dominik Nagrodzki, Arkadiusz Franciszkiewicz.