Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Robert Nowicki w finale Ogólnopolskiej Olimpiady „O diamentowy indeks Akademii Górniczo – Hutniczej”

Robert Nowicki w finale Ogólnopolskiej Olimpiady „O diamentowy indeks Akademii Górniczo – Hutniczej”

Robert Nowicki, uczeń kl. II b Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu zakwalifikował się do finału Ogólnopolskiej Olimpiady „O diamentowy indeks Akademii Górniczo – Hutniczej” z matematyki.

Celem przedsięwzięcia jest zachęcenie młodzieży do intensywniejszej nauki matematyki oraz lepsze przygotowanie do podjęcia studiów technicznych. Uczestnikami Olimpiady, która składa się z trójstopniowych zawodów o zasięgu ogólnopolskim, tj.: zawodów szkolnych, zawodów okręgowych, zawodów centralnych są uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Zawodami szkolnymi są sprawdziany umiejętności organizowane dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych na terenie całej Polskiej. Do 24 października 2014 roku należało rozwiązać zadania przewidziane na ten poziom. Do zawodów okręgowych zakwalifikowały się osoby, które uzyskały 70% punktów możliwych do otrzymania na sprawdzianie umiejętności. Robert Nowicki, uczeń pani Beaty Zdrojewskiej, w I etapie uzyskał 90% punktów, kwalifikując się tym samym do II etapu – okręgowego.

Etap okręgowy miał miejsce 1 lutego 2015 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim. 27 lutego zostały upowszechnione wyniki zawodów okręgowych.

Robert Nowicki zakwalifikował się do zawodów centralnych – finału Olimpiady, który odbędzie się 22 marca br. w siedzibie Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie, a tym samym zawalczy o indeks uczelni.

LO Sierpc

Galeria wiadomości

image_pdfimage_print
Skip to content