Relacja z ferii zimowych w OPP

W czasie ferii zimowych odbyły się warsztaty pt. „Tydzień dobrego wychowania”  w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu. Uczestnikami zajęć byli uczniowie: Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu, Szkoły Podstawowej nr 3 w Sierpcu, Szkoły Podstawowej w Mochowie, Szkoły Podstawowej w Legionowie oraz podopieczni Miejskiego Ośrodka  Pomocy Społecznej w Sierpcu.

Oprócz zajęć muzycznych, plastycznych i tanecznych dzieci uczestniczyły w warsztatach zdrowego jedzenia, nowoczesnego wizerunku, savoir – vivre oraz profilaktycznych. Dla miłośników wody nie zabrakło gier i zabaw w Krytej Pływalni w Sierpcu. Niektórzy odkryli kolejną pasję, jaką jest tworzenie z gliny. Bohaterowie ze świata bajek, skarbonki i serca z gliny powstały w Pracowni Ceramiki pani Wiolety Boguckiej  w Sierpcu. Wiele emocji dostarczył dzieciom pobyt w Powiatowej Komendzie Straży Pożarnej w Sierpcu, gdzie mogli zapoznać się z pracą strażaków oraz poznać wyposażenie wozów strażackich. Warsztaty zakończyły się balem karnawałowym, podczas którego dzieci prezentowały własnoręcznie wykonane maski oraz stroje. Na zakończenie każdy uczestnik warsztatów otrzymał dyplom oraz nagrodę książkową.

Warsztaty były wspaniałą formą integracji dzieci pochodzących z różnych szkół  i środowisk. Oprócz dobrej zabawy uczestnicy zajęć nabyli wiedzę i umiejętności z zakresu savoir – vivre. Różnorodność zajęć była możliwa dzięki zaangażowaniu i pracy nauczycieli i pracowników OPP.

Za współpracę i pomoc w zrealizowaniu poszczególnych przedsięwzięć serdecznie dziękujemy:

• Marcinowi Strześniewskiemu – komendantowi oraz strażakom z Powiatowej Straży Pożarnej w Sierpcu
  • Markowi Iwińskiemu – kierownikowi Krytej Pływalni w Sierpcu
  • Mariuszowi Żmijewskiemu – nauczycielowi z ZS nr 1 w Sierpcu
  • Małgorzacie Rogowskiej – Salon fryzjerski w Sierpcu
  • Joannie Nowaczewskiej – Salon fryzjerski w Sierpcu
  • Wiolecie Boguckiej – Pracownia ceramiki w Sierpcu
  • Beacie Smardzewskiej – Firma transportowa „Jantar”
  • Ewie Chojnowskiej – Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sierpcu