Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

REALIZACJA S10 CORAZ BLIŻEJ!

REALIZACJA S10 CORAZ BLIŻEJ!

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiła samorządowi powiatowemu nowe ustalenia w sprawie budowy drogi ekspresowej S10.

Opracowane Studium Korytarzowe budowy nowej drogi ekspresowej wskazuje 4 możliwe warianty przebiegu drogi. Wszystkie cztery przebiegają przez nasz powiat (przez gminy Gozdowo i Mochowo).
Nowa droga oznacza dla naszego powiatu nie tylko szybszą komunikację z Warszawą, ale również z największym lotniskiem w naszej części Europy (CPK). To będzie niepowtarzalna szansa na rozwój naszego regionu!
Inwestycja budowy S10 została ujęta w rozporządzeniu z dnia 21 stycznia 2021 r. w sprawie wykazu Inwestycji Towarzyszących w zakresie Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK). Jest to zatem jeden z priorytetowych projektów infrastrukturalnych obecnego rządu, co gwarantuje jego realizację.
W roku bieżącym zostanie zlecona realizacja Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego (STEŚ), które z kolei otworzy drogę do Decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Dopiero na tym etapie poznamy szczegółowy przebieg nowej trasy.
image_pdfimage_print
Skip to content