Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Puchar Polski – Bydgoszcz Cup

Puchar Polski – Bydgoszcz Cup

W dniach 17 -18.04.2015 ośmioosobowa ekipa zawodników KS Taekyon wystartowała w kolejnej edycji Pucharu Polski – Bydgoszcz Cup. W zawodach wystartowało 2 juniorów: Sylwia Marcinkowska, Jakub Górzyński i 6 kadetów: Iga Zygmuntowicz, Jan Krankowski, Bartosz Duszyński, Patryk Szymański, Krzysztof Klasiński i Patryk Mazurowski. Najlepiej zaprezentowali się kadeci: Patryk Mazurowski i Bartosz Duszyński. Patryk w półfinale przegrał z Rafałem Czajkowskim z UKS Olimpijczyk Łomża i zdobył brązowy medal.

Najbardziej liczyliśmy na występ Bartka Duszyńskiego, obecnie najwyżej notowanego w rankingu Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego naszego zawodnika. Duszek był zawodnikiem roztawionym w losowaniu i czekał na swojego przeciwnika, który miał zostać wyłoniony w pojedynku zawodników z Nidzicy i Bogatyni. Zawodnik z Nidzicy okazał się lepszy, jednak na Bartka to jeszcze za mało. W pierwszym pojedynku wysoko pokonał swojego pierwsze przeciwnika. W kolejnym pojedynku Bartek pokonał Krystiana Szymaniak LUKS Kantor Częstochowa. W półfinale przeciwnikiem był zawodnik KS Start Olsztyn Damian Wierzbicki. Duszek pokonał tego przeciwnika w poprzedniej edycji Pucharu Polski. Na początku pojedynku Bartek uzyskał prowadzenie, ale dwukrotnie dał się zaskoczyć kopnięciem na głowę i musiał odrabiać straty. Po trzech rundach pojedynek zakończył się remisem 9:9. W dodatkowej rundzie, rozgrywanej do pierwszego trafienia, wyglądało że Bartek kontroluje pojedynek. Niestety przeciwnik nagle zmienił tempo walki czym zaskoczył Bartka i zdobył punkt. Bartek zdobył brązowy medal.

W tym samym dniu Aleksander Dobrzeniecki walczył w Mołdawii na turnieju rangi G1. Niestety w pierwszym pojedynku przegrał z reprezentantem Rosji.

W dniu 17.05.2014 na Hali Sportowej przy Sp nr 2 odbędą się Otwarte Mistrzostwa Mazowsza Kadetów i Młodzików. Wystąpią wszyscy nasi zawodnicy z tych kategorii wagowych. Serdecznie zapraszamy.

Artur Balcerowski

image_pdfimage_print
Skip to content