Przekazanie środków ochrony szkołom średnim i podstawówkom.

1 września dzieci wracały do szkół. Nie było to jednak tradycyjne rozpoczęcie roku szkolnego. Uczniowie nie spotkali się wspólnie na salach gimnastycznych, a w klasach, w ograniczonej liczbie osób, tylko i wyłącznie z nauczycielami, którzy będą pełnić wychowawstwo w danej klasie. Starosta Sierpecki Mariusz Turalski, Wicestarosta Sierpecki Jarosław Ocicki, Radny Powiatowy Wojciech Rychter wraz z Naczelnik Wydziału Oświaty i Zdrowia Bogusławą Lewandowską i Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Agnieszką Gorczycą złożyli wizytę w placówkach oświaty, znajdujących się w powiecie sierpeckim, sprawdzając tym samym, jak będzie wyglądało rozpoczęcie roku szkolnego z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Sprawdzili czy placówki są w pełni przygotowane, na ewentualne wystąpienie zagrożenia. Wytyczne MEN zawierają ogólne i szczegółowe zalecenia związane m.in. z: organizacją zajęć w szkole, wydawaniem posiłków, higieną, czyszczeniem, dezynfekcją pomieszczeń i powierzchni, postępowaniem w przypadku podejrzenia zakażenia u uczniów i pracowników szkoły. W związku z powrotem dzieci do szkół , przez cały wrzesień do dnia wczorajszego Starostwo Powiatowe w Sierpcu dostarczyło powiatowym placówkom oświatowym środki ochrony: płyny dezynfekujące, maseczki i termometry bezdotykowe. Dostarczeniem tych materiałów do jednostek oświatowych zajmował się Wydział Zarządzania Kryzysowego i Obrony Cywilnej . Do szkół przekazano łącznie 1125 pojemników płynów (po 5 litrów każdy), 22 400 maseczek ochronnych, 30 termometrów oraz 30 dozowników.
„Dołożymy wszelkich starań, by dzieci czuły się komfortowo i uczyły się w bezpiecznych warunkach” mówi Wicestarosta Jarosław Ocicki.