Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Projekt unijny „Wyższe kompetencje drogą do sukcesu”

Projekt unijny „Wyższe kompetencje drogą do sukcesu”

W Liceum Ogólnokształcącym im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu od ponad dwóch miesięcy realizowany jest projekt „Wyższe kompetencje drogą do sukcesu”, którego beneficjentem jest Powiat Sierpecki.

Zajęcia są atrakcyjne pod wieloma względami. Dzięki nim uczniowie rozwijają swoje zainteresowania, kształtują i wzbogacają kluczową wiedzę z matematyki, języka angielskiego i chemii. Uczestnictwo w projekcie pozwala licealistom stymulować umiejętność wykorzystania matematyki w życiu codziennym, sprawnie posługiwać się nowoczesnymi technologiami informacyjno – komunikacyjnymi, rozwijać pasje badawcze poprzez obserwowanie, doświadczanie, odkrywanie, dokumentowanie oraz prezentowanie. Uczniowie, pracując w małych 10-osobowych grupach, chętnie podejmują zadania, angażują się w zajęcia, na których panuje pozytywny klimat uczenia się.

W celu efektywniejszej realizacji zajęć szkoła została doposażona w sprzęt ICT (do pracowni: języka angielskiego, matematyki i chemii trafiły tablice interaktywne, projektory, laptopy) oraz pomoce naukowe i środki dydaktyczne: oprogramowanie do tablic interaktywnych, modele brył: graniastosłupy, ostrosłupy, bryły obrotowe, urządzenia do brył obrotowych, przybory tablicowe z matematyki oraz odczynniki do pracowni chemicznej.

W ramach projektu odbyło się też kolejne szkolenie dla nauczycieli. Tym razem w zakresie wykorzystania narzędzi TIK w dydaktyce, które zostało przeprowadzone przez Centrum Kształcenia Ustawicznego EFEKT z Katowic. W programie szkolenia znalazły się m.in. takie zagadnienia jak: tablica interaktywna – tworzenie aplikacji, dostępne narzędzia, programy w praktyce; ćwiczenia interaktywne z wykorzystaniem tablicy interaktywnej oraz Internetu.

LO Sierpc

image_pdfimage_print
Skip to content