PROGRAM „ZIMA W SKANSENIE” – CZAS NA ZWIEDZANIE, WARSZTATY PLASTYCZNE I RELAKS W STREFIE BASENOWEJ !

Zima to piękna pora roku. Aby czerpać z jej uroków jak najwięcej i w pełni wykorzystać jej atrybuty Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu przygotowało specjalny program – „Zima w skansenie”.

Funkcjonujące w oparciu o ofertę skansenu warianty wzbogaciliśmy o dwa kolejne, których przygotowanie stało się możliwe dzięki otwarciu Centrum Kulturalno – Rekreacyjnego na terenie skansenu. Program „Zima w skansenie” składa się z czterech wariantów obfitujących w liczne atrakcje. Tradycyjnie nie zabraknie zwiedzania z przewodnikiem wystawy „Boże Narodzenie na Mazowszu”, prezentowanej w zabytkowych obiektach na terenie skansenu. Ekspozycja przybliży dawne zwyczaje związane z Adwentem oraz świętowaniem Narodzenia Pańskiego na wsi, wprowadzając w świąteczny nastrój. Zwiedzający przeniosą się kilkadziesiąt lat wstecz by ujrzeć przygotowywania się do świąt i celebrowanie ich przez naszych przodków. Tematykę świąteczną podejmuje także prezentacja multimedialna, która szczegółowo przestawia bogatą obrzędowość Świąt Bożego Narodzenia. Warsztaty plastyczne będą doskonałą okazją do spróbowania sił przy własnoręcznym tworzeniu tradycyjnej ozdoby choinkowej lub karty okolicznościowej. Wiele emocji z pewnością wzbudzi kulig lub przejażdżka wozem, a przy ognisku uczestnicy programu upieką przywiezione kiełbaski. Dla amatorów wodnych uciech przygotowaliśmy relaks w strefie basenowej HOTELU SKANSEN Conference & Spa, a najmłodszych z pewnością ucieszą atrakcje dostępne w specjalnie zaaranżowanej sali zabaw.  Drewniany domek ze zjeżdżalnią, czy basen z piłeczkami zapewnią doskonałą zabawę. Każdy z pakietów programu edukacyjnego „Zima w skansenie” zawiera kilka spośród wymienionych atrakcji, zatem uczestnicy mogą skorzystać z oferty spełniającej ich potrzeby i podążającej w kierunku ich zainteresowań.

Muzealny program zimowy to nie tylko okazja do wnikliwego poznania muzealnej ekspozycji.  To także czas na integrację, swobodne obcowanie z kulturą ludową i pouczające warsztaty plastyczne. To także możliwość skorzystania z wodnych uciech oraz beztroskiej zabaw z animatorem. Dodatkowym atutem programu jest jego  atrakcyjna cena. Zachęcamy do skorzystania z zimowej oferty edukacyjnej wszystkie dzieci, młodzież szkolną wraz z wychowawcami oraz grupy zorganizowane liczące od 10 do 50 osób. Program realizowany jest w miesiącach grudzień – luty. Wariant III i IV programu skierowany jest do osób w wieku od 4 do 20 lat.

Szczegóły programu znajdują się na stronie www.mwmskansen.pl.

”Zima w skansenie“ – szczegóły poszczególnych wariantów:

Wariant I

•  Wstęp na teren skansenu
  • Kulig lub przejazd wozem (ok. 20 minut)
  • Projekcja prezentacji multimedialnej pt. “Zwyczaje i obrzędy bożonarodzeniowe na Mazowszu”
  • Zwiedzanie z przewodnikiem wystawy “Boże Narodzenie na Mazowszu” prezentowanej w 10 chałupach z przełomu XIX i XX wieku oraz ekspozycji stałych prezentowanych w dworze, galerii rzeźby i powozowni
  • Ognisko (ok. 40 minut)
  • Czas trwania programu – około 3 godzin
  • Cena: 13 zł./osoba

Wariant II

• Kulig lub przejazd wozem (ok. 20 minut)
  • Pokaz wykonania tradycyjnej zabawki choinkowej lub zdobienia karty świątecznej
  • Czas trwania programu – około 4 godzin
  • Cena: 15 zł./osoba.

Wariant III

• Obiad w Hotel SKANSEN Conference & Spa

• Pobyt w strefie basenów lub pokoju zabaw z animatorem w Hotel SKANSEN Conference & Spa (60 minut)
  • Wiek uczestników – od 4 do 20 lat
  • Czas trwania programu – około 5 godzin
  • Cena: 42 zł./osoba. Odpłatność dla opiekunów grup wynosi 21,00 zł./osoba – w wypadku korzystania ze strefy basenów oraz obiadu.

Wariant IV

• Kulig lub przejazd wozem (ok. 20 minut)
  • Pokaz wykonania zabawki choinkowej lub zdobienia karty świątecznej
  • Obiad w Hotel SKANSEN Conference & Spa

• Wiek uczestników – od 4 do 20 lat
  • Czas trwania programu – około 6 godzin
  • Cena: 46 zł./osoba. Odpłatność dla opiekunów grup wynosi 21,00 zł./osoba – w wypadku korzystania ze strefy basenów oraz obiadu.

Uprzejmie informujemy, iż kolejność poszczególnych atrakcji może ulec zmianie. Program realizowany jest w miesiącach grudzień – luty.

Zapraszamy do skorzystania z uroków zimy w skansenie !

Agnieszka Jezierska – Chalicka