Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Prace remontowe w placówkach

Prace remontowe w placówkach

Czas zawieszenia zajęć w okresie od marca 2020 r oraz wakacji stworzyły możliwość wykonania niezbędnych prac remontowych i modernizacyjnych w szkołach i placówkach oświatowych, prowadzonych przez Powiat Sierpecki. Większość prac została wykonana przez pracowników obsługi (konserwatorów) w szkołach.

Prace remontowe wykonane w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Sierpcu w czasie zawieszenia zajęć w okresie kwiecień – czerwiec oraz w czasie wakacji.

W celu poprawy estetyki pomieszczeń znajdujących się w budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w okresie ograniczenia działalności Ośrodka ze względu na ogłoszoną pandemię pomalowano ściany i sufity w świetlicy nr 2 oraz świetlicy grupy rewalidacyjno – wychowawczej znajdujących się na parterze internatu oraz w sypialni nr 11 na I piętrze. Dokonano remontu sypialni nr 2 położono gładzie, pomalowano ściany, wymieniono listwy podłogowe. Pomalowano ściany i sufit w klasie nr 17 na terenie szkoły i położono panele podłogowe, wymalowano również klasę nr 12 na terenie szkoły. Położono płytki ścienne w pomieszczeniu piwnicznym znajdującym się przy pralni, wymalowano pomieszczenie gospodarcze oraz szatnię pracowników. Wymienione prace remontowe zostały wykonane we własnym zakresie, poniesiono jedynie koszty na zakup materiałów w kwocie około 4100 zł.

W czasie wakacji wyremontowano korytarz na I piętrze szkoły: położono gładzie, wymalowano sufity i ściany, wymieniono oświetlenie, położono nowe panele podłogowe, zabezpieczono kanty drzwiowe listwami ochronnymi. Prace remontowe zostały wykonane we własnym zakresie, poniesiono jedynie koszty na zakup materiałów w kwocie około 5100 zł.

Ponadto w okresie maj – czerwiec zostały wyremontowane kominy ponad dachem budynku Ośrodka przez firmę remontową. Poniesiony koszt remontu – 22 389,54 zł.

Łącznie w SOSW wykonano prace remontowe na kwotę ok. 31 589,54 zł

Wykonany zakres prac w LO :
– malowanie szatni wychowania fizycznego oraz korytarza na parterze szkoły;
– położenie paneli podłogowych w sekretariacie szkoły i pokoju administracji.
za kwotę 
9 050,00 zł+ praca konserwatorów PZJB w Sierpcu.

Ponadto zostały zakupione przez sponsora żaluzje od sekretariatu szkoły i pokoju administracji.

Wykonany zakres prac w ZS  Nr 1 w Sierpcu:

– wyremontowanie pracowni nr 63 – teoretyczne przedmioty zawodowe w technikum pojazdów samochodowych ( malowanie ścian, sufitu, wymiana podłogi) oraz

– budowa parkingu i podjazdu dla osób niepełnosprawnych (w trakcie realizacji).

Wykonany zakres prac w ZS nr 2 w Sierpcu:

  1. Wymiana podłóg w salach lekcyjnych – na parterze 4 klasy, na pierwszym piętrze –
    7 klas oraz na drugim piętrze – 1 klasa (łącznie 12 pomieszczeń).

Koszt remontu – 63 349,92 zł

  1. Wymiana ogrodzenia terenu szkoły z podmurówką – łącznie 208 metrów długości (trzy odcinki – dwa krótkie w przodu budynku i jeden długi za budynkiem szkoły).

Całkowity koszt wykonania prac – 44 014,69 zł (w tym 39 580 zł – inwestycja – usługi ślusarskie).

  1. Adaptacja pomieszczenia na izolatorium i jego remont, a także malowanie szatni męskiej (parter), korytarza prowadzącego do izolatorium oraz szpachlowanie
    i pomalowanie sufitu w łazience męskiej na pierwszym piętrze.

Łączna cena remontu (koszt materiałów) – 559,70 zł. Prace wykonane we własnym zakresie przez konserwatorów.

  1. Konserwacja i czyszczenie boiska Orlik – 2 704,07 zł.

Łączny koszt remontów w ZS Nr 2 – 110 628,38 zł

Remonty w PP-P w Sierpcu dotyczyły malowania gabinetów oraz korytarza, jak również
wymiany paneli podłogowych. Łączny koszt remontów wyniósł 3.457,37 zł.

 

image_pdfimage_print
Skip to content