Powiatowy konkurs plastyczno – profilaktyczny „Człowiek, Zdrówko i Ja”

Dnia 13 kwietnia 2015 roku w murach Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu odbyło się podsumowanie Powiatowego konkursu plastyczno – profilaktycznego „Człowiek, Zdrówko i Ja”, którego organizatorami były Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Sierpcu oraz Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu.

Patronat nad konkursem objęli starosta Powiatu Sierpeckiego Pan Jan Laskowski oraz dyrektor SPZZOZ Pani Dorota Kowalkowska.
Na konkurs w różnych kategoriach wiekowych wpłynęło łącznie 212 prac plastycznych, wśród nich Eweliny Ronowicz, uczennicy klasy I technikum ochrony środowiska, mieszkanki Internatu przy Zespole Szkół nr 1, zatytułowana „Ambulans ratunkowy”. Ewelina otrzymała za nią nagrodę specjalną dyrektora szpitala Pani Doroty Kowalkowskiej.
Ewelina Ronowicz jest osobą bardzo empatyczną, życzliwą wobec innych. Już od momentu rozpoczęcia nauki w naszej szkole czynnie włączyła się w działalność wolontariatu. Uczestniczy także wraz z koleżankami z internatu w zajęciach plastycznych w OPP, tworząc tzw. wolontariat artystyczny. W każdy czwartek pomaga młodszym dzieciom w wykonywaniu prac rysunkowych, plastycznych, jednocześnie rozwijając również swoje artystyczne pasje.

Serdecznie gratulujemy Ewelinie i życzymy dalszych sukcesów. Być może w przyszłości wpisze się w swoją plastyczną wizję, będzie jeździła lekarskim ambulansem, niosąc pomoc innym.

Zespół Szkół nr1 w Sierpcu