POWIATOWY DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ!

W Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbyła się uroczysta gala z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Wydarzenie rozpoczął spektakl pt „Słowa!” w wykonaniu Szkolnego Koła Teatralnego Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu.
Gospodarzami tegorocznej uroczystości byli: Starosta Sierpecki Andrzej Cześnik, Wicestarosta Sierpecki Sławomir Olejniczak oraz Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Ewa Jancewicz.
W spotkaniu udział wzięli również Mazowiecki Wicekurator Oświaty Krzysztof Wiśniewski, Przewodniczący Rady Powiatu w Sierpcu Przemysław Burzyński, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Kamil Różański, duchowni, przedstawiciele Nauczycielskich Związków Zawodowych, Dyrektorzy i Nauczyciele szkół, dla których organem prowadzącym jest powiat sierpecki.
Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej stały się okazją do złożenia serdecznych życzeń i gratulacji oraz uhonorowania najlepszych nauczycieli z terenu powiatu nagrodami Starosty i nagrodami dyrektorów.
Nagrody to podziękowanie przede wszystkim za wieloletni trud, poświęcenie, za serce, pełnię pomysłów i ciekawych inicjatyw.
Nagrody Starosty otrzymali:
1.Magdalena Peda – Dyrektor Zespołu Szkół Nr 2,
2.Leonora Brudnicka – Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego,
3.Renata Przybyłowska – Dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej,
4.Aneta Ciemiecka – Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej,
5.Wojciech Kęsicki – Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego,
6.Mariusz Chmielewicz – Wicedyrektor Zespołu Szkół Nr 1,
7.Ewelina Górzyńska – Wicedyrektor Zespołu Szkół Nr 1,
8.Wojciech Skorłutowski – nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Nr 1,
9.Marzanna Dąbrowska – Wicedyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego,
10.Monika Rosińska – nauczyciel zajęć rozwijających kreatywność i funkcjonowanie społeczne Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego,
11.Marlena Bogucka – nauczyciel języka polskiego i opiekun kółka teatralnego w Liceum Ogólnokształcącym,
12.Marek Listkowski – nauczyciel wychowania fizycznego w Liceum Ogólnokształcącym,
13.Agnieszka Ewa Laskowska – nauczyciel bibliotekarz w Zespole Szkół Nr 2,
14.Jolanta Zdziarska – nauczyciel przedmiotów zawodowych w Centrum Kształcenia Zawodowego.
,,Życzę, by Wasza praca była owocna nie tylko w wymiernej postaci wysokich wyników w nauce waszych uczniów, ale przede wszystkim, abyście cieszyli się szacunkiem, autorytetem młodzieży i czuli satysfakcję z tego, że macie swój wkład w ich wychowanie. Niech każdego dnia towarzyszy Państwu pogoda ducha oraz twórcza pasja przekazywania wiedzy. ” – powiedział Starosta Andrzej Cześnik.