Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych w Mochowie

Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych rozegrano w sobotnie popołudnie 14 września 2019 r. w Mochowie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Sierpecki Mariusz Turalski. W zawodach wzięły udział jednostki OSP z terenu powiatu sierpeckiego. Łącznie rywalizowało 13 drużyn (12 męskich i 1 damska). Rozgrywane zawody były doskonałą okazją do integracji środowiska strażaków-ochotników. Zawodnicy mogli sprawdzić nie tylko swoje umiejętności, ale również sprawność sprzętu, którym dysponują poszczególne jednostki OSP. Wszystkie drużyny biorące udział w zawodach dostarczyły publiczności wiele emocji. Na najwyższym stopniu podium stanęła Ochotnicza Straż Pożarna z Zawidza Kościelnego, drugie miejsce przypadło Ochotniczej Straży Pożarnej z Bendorzyna, a trzecie miejsce Ochotniczej Straży Pożarnej z Piastowa. Zmaganiom przyglądali się Poseł RP Waldemar Olejniczak, Starosta Sierpecki Mariusz Turalski, Wicestarosta Sierpecki Jarosław Ocicki, Członkowie Zarządu Powiatu: Andrzej Cześnik oraz Kamil Różański, Wójt Gminy Sierpc Krzysztof Korpoliński, Wójt Gminy Rościszewo Jan Sugajski, Wójt Gminy Mochowo Zbigniew Tomaszewski, Wójt Gminy Gozdowo Dariusz Kalkowski, Wójt Gminy Szczutowo Andrzej Twardowski. Strażakom z terenu gminy Sierpc gorąco dopingowali Radni Rady Gminy Sierpc: Tomasz Witkowski oraz Wojciech Lipiński. Dekoracji wszystkich drużyn dokonali Starosta Sierpecki Mariusz Turalski, Wicestarosta Sierpecki Jarosław Ocicki, Poseł RP Waldemar Olejniczak oraz wszyscy obecni Wójtowie.–,,Gratuluję wszystkim uczestnikom tych zawodów. Patrząc na Waszą sprawność i profesjonalizm możemy być spokojni o poziom bezpieczeństwa ratowniczo-pożarniczego na terenie powiatu sierpeckiego’’- podsumował Starosta Sierpecki, Mariusz Turalski.