Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Powiatowe Spotkanie Noworoczne 2015

Powiatowe Spotkanie Noworoczne 2015

Dnia 17 stycznia 2015r w CKiSZ odbyła się, jak co roku, choinka noworoczna, którą zorganizował Caritas działający prze Parafii Farnej oraz MOPS w Sierpcu. Wzięło w niej udział ok 300 dzieci będących pod opieką tych instytucji. Nie zabrakło tam również wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas z ZS nr2 w Sierpcu.

Uczniowie naszej szkoły pełnili dyżur w szatni, malowali twarze dzieciom i dbali o miłą atmosferę.
Sala widowiskowa wypełniła się po brzegi maluchami i ich rodzinami. Uroczystość rozpoczęła pani Hanna Wiktor, która powitała wszystkich serdecznie życząc miłej zabawy. Szefowa Caritas złożyła podziękowania pani Alinie Olszewskiej – dyrektor MOPS za długoletnią współpracę oraz ks. Dawidowi Witkowskiemu za codzienną pomoc i zaangażowanie. Ponadto słowa wdzięczności skierowała też do wolontariuszy ,,Ekonomika” oraz do sponsorów, dzięki którym ta dobroczynna akcja mogła zostać zorganizowana. Po oficjalnym wstępie przyszła pora na część artystyczną, podczas której podziwialiśmy występy wokalne i taneczne dzieci i młodzieży z sierpeckich szkół, które bardzo się wszystkim podobały.

Następnie zaproszono wszystkich na salę bankietową. Wolontariusze cały czas troszczyli się o najmłodszych i zachęcali ich do wspólnego tańca. Dzieci bawiły się wspaniale i z niecierpliwością czekały na Mikołaja. Jak zwykle miał on pełne ręce roboty, bo maluchów było bardzo dużo i każdy chciał zostać obdarowany. Uczniowie ZS nr2 pomagali Mikołajowi w rozdawaniu prezentów. Wszystkie dzieci otrzymały paczki pełne słodyczy i maskotki. Radosne i pogodne mogły wrócić do swoich domów. Nasi wolontariusze zaś byli zadowoleni z tego, że ofiarowali innym swój wolny czas.

Opiekunami uczniów podczas choinki były: p. Marta Mańkowska, p. Marta Rokicka oraz p. Jolanta Watkowska.

ZS nr 2 w Sierpcu

Galeria wiadomości

image_pdfimage_print
Skip to content