Poszukiwani kandydaci do pełnienia funkcji rodziny zastępczej

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sierpcu zaprasza na szkolenie dla kandydatów na rodziców zastępczych.

Dzieci, które z różnych powodów nie mogą wychowywać się w swoich rodzinach, jest ciągle bardzo dużo. Oczekują one na rodziny, które chciałyby je przyjąć, obdarować sercem i ciepłem rodzinnym.
Rodzina zastępcza to czasowa forma pomocy dziecku, którego rodzice biologiczni z różnych powodów nie są w stanie zapewnić należytej opieki, czasami porzucają dzieci bądź pobyt w domu rodzinnym zagraża zdrowiu lub życiu dzieci.

Rozpoczynamy szkolenie dla osób, które wyrażą chęć pomocy dzieciom. Szkoleniu zawiera zagadnienia z zakresu: prawa rodzinnego, systemu pieczy zastępczej, pedagogiki, psychologii rozwojowej i wychowawczej, podstaw wiedzy o rozwoju fizjologicznym, zdrowiu dziecka, z zakresu rozpoznawania potrzeb dziecka, znaczenia rodziny biologicznej w życiu dziecka (więź – nawiązywanie i rozbudowanie stałych relacji, strata, komunikacja, poczucie wartości). Kandydaci zapoznają się z doświadczeniami rodzin, które już sprawują piecze zastępczą (10 – godzinne praktyki w funkcjonującej rodzinie zastępczej).

Szkolenie odbywa się w siedzibie PCPR, w dni ustalone z grupą kandydatów, w odstępach cotygodniowych od października do grudnia 2015r.

Jeśli chcecie Państwo pomagać dzieciom prosimy o kontakt:

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sierpcu ul. Świętokrzyska 2a tel. 024 275 76 60 e-mail: pcpr.sierpc@wp.eu
osoby do kontaktu: Aneta Trojanowska Renata Wierzbicka