Posiedzenie Prezydium Mazowieckiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych (LZS).

Wyjazdowe posiedzenie Prezydium LZS odbyło się 21 stycznia na terenie Skansenu w Sierpcu.

Sekretarz Rady Wojewódzkiej Paweł Tomaszewski otworzył posiedzenie, przedstawiając aktualną sytuację sportu wiejskiego w województwie mazowieckim oraz wyniki współzawodnictwa sportowego za miniony rok.

Podobnie jak w latach ubiegłych województwo mazowieckie zajęło I miejsce w kraju we współzawodnictwie dzieci i młodzieży. To sukces wszystkich małych i dużych sportowców oraz ich rodziców i trenerów.

Posiedzenie Prezydium LZS swoją obecnością zaszczycił Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, który wyraził zadowolenie z działalności LZS oraz chęć zacieśniania współpracy w działaniu samorządu ze Zrzeszeniem, a przy tym możliwe wsparcie finansowe przyszłych projektów.

Powiat Sierpecki reprezentowali: Wicestarosta Sierpecki Sławomir Olejniczak, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu i Prezes Klubu Sparta Mochowo Sebastian Szczypecki, Przewodniczący Powiatowego Zrzeszenia LZS Wojciech Szablewski, Radny Rady Miejskiej Piotr Rzeszotarski i Sekretarz Powiatowego Zrzeszenia LZS Sławomir Malanowski.

Podczas posiedzenia przedstawione zostały przede wszystkim inicjatywy, które przyczyniły i przyczyniają się do rozwoju sportu wiejskiego w powiecie sierpeckim i w całym województwie mazowieckim.

Całe spotkanie odbyło się w serdecznej atmosferze, dając motywy do dalszych twórczych działań sportowych.