Poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Zawidz

Starosta Sierpecki Andrzej Cześnik, Radny Rady Powiatu Kamil Różański, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Sierpcu Artur Obrębski podpisali umowę z Panem Adamem Nowakowskim P.T.H. Wapnopol Adam Nowakowski, wykonawcą zadania „Przebudowa drogi powiatowej nr 3744W Osiek – Włostybory – Chabowo w formule zaprojektuj i wybuduj”.

Całkowity koszt inwestycji to 1 826 024 zł, z czego:

– dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych – PGR: 1 788 407 zł, tj. 97,94% wartości zadania

– dotacja Gminy Zawidz: 18 808 zł, tj. 1,03% wartości zadania

– środki Powiatu: 18 809 zł, tj. 1,03% wartości zadania

Przebudowa drogi na długości 1,484 km  mająca na celu wspieranie rozwoju infrastruktury drogowej w powiecie sierpeckim, poprawę stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, zwiększenie możliwości komunikacyjnych mieszkańców terenów popegeerowskich,  a także podniesienie standardów technicznych drogi przede wszystkim poprzez poszerzenie, utwardzenie i wzmocnienie konstrukcji jezdni wraz z poboczami, zapewnienie obsługi komunikacyjnej przyległych do drogi nieruchomości oraz dróg dojazdowych, regulację przebiegu wraz z odtworzeniem rowów przydrożnych z zapewnieniem przepustów, wprowadzenie dodatkowych elementów wyposażenia drogi w postaci oznakowania w ramach stałej organizacji ruchu.