Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Popis recytacji licealistek!

Popis recytacji licealistek!

30 listopada 2018 r. zakończył się XVI Mazowiecki Przegląd Recytatorski Jednego Poety. Tegoroczny konkurs poświęcony był twórczości Stanisława Grochowiaka.

Utwory tego artysty pióra wymagają od recytatora niezwykłej wręcz determinacji, aby wydobyć sensy dosłowne i niedosłowne. Piękno i brzydota, zachwyt i obrzydzenie to wszystko można odnaleźć w turpistycznych obrazach Grochowiaka. Wydawać by się mogło trudne przygotowanie interpretacji wierszy o tak zaskakujących treściach, ale nie dla uczennic naszego liceum! Wśród recytatorek znalazły się: Klaudia Browarek z kl. II A, Agnieszka Czarnecka z kl. II B, Ewelina Hoffman z kl. II A, Alicja Koszczuk z kl. I A, Karolina Lisiecka z kl. I A, Martyna Maciejewska z kl. III C, Julia Wilkowska z kl. II A, Sylwia Wiśniewska z kl. I A, Emilia Zielińska z kl. II A.

Dziewczyny pracowały nad tekstami pod kierunkiem polonistek: pani Joanny Kloc i pani Marleny Peplinskiej.

Po II etapie przesłuchań wyróżniona została Emilia Zielińska. Natomiast I miejsce zajęła Martyna Maciejewska za świetną interpretację wierszy „Rozprawa o metodzie” i „Portretowanie umarłej”.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów uzdolnionym recytatorkom.

LO Sierpc

image_pdfimage_print
Skip to content