Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

„Polska Wieś w Europie”

„Polska Wieś w Europie”

W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Studzieńcu odbył się finał ogólnopolski olimpiady „Polska Wieś w Europie”. Podczas spotkania była świetna okazja do zapoznania się przez zaproszonych gości z nowoczesną bazą dydaktyczną, którą dysponuje Zespół. Dyrektor Elżbieta Butajło nawiązała do konferencji organizowanej przez Powiat Sierpecki oraz szkołę w Studzieńcu 20 lat wcześniej pod prawie identyczną nazwą Polska wieś w nowej Europie.

„Polska Wieś w Europie” to olimpiada wiedzy na temat europejskiego rolnictwa dla szkół rolniczych prowadzonych i nadzorowanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Jej celem jest promocja wiedzy o nowoczesnym rolnictwie w Unii Europejskiej.

Patronat honorowy nad olimpiadą objęli Janusz Wojciechowski, Komisarz UE ds. Rolnictwa oraz Henryk Kowalczyk, Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Nagrodami w konkursie są wyjazd studyjny do instytucji unijnych w Brukseli dla 5 finałowych drużyn wraz z opiekunami ufundowany przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz nagrody finansowe dla 3 najlepszych drużyn ufundowane przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Wydarzenie uświetnili swą obecnością: Janusz Wojciechowski Komisarz ds. Rolnictwa, Ryszard Bartosik Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marzenna Guz-Vetter Dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce Anna Radecka Dyrektor Departamentu Oświaty i Polityki Społecznej w MRiRW wraz z zespołem współpracowników.

Olimpiadzie towarzyszyło spotkanie Janusza Wojciechowskiego Komisarza ds. Rolnictwa oraz Pana Ryszarda Bartosika Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi z przedstawicielami ziemi sierpeckiej Waldemarem Olejniczakiem Posłem na Sejm RP, Andrzejem Cześnikiem Starostą Sierpeckim, Sławomirem Olejniczakiem Wicestarostą Sierpeckim, Jarosławem Perzyńskim Burmistrzem Miasta Sierpc, Dariuszem Kalkowskim Wójtem gm. Gozdowo, Zbigniewem Tomaszewskim Wójtem gm. Mochowo, Janem Sugajskim Wójtem gm. Rościszewo, Krzysztofem Korpolińskim Wójtem gm. Sierpc, Andrzejem Twardowskim Wójtem gm.Szczutowo.

Gratulujemy zwycięskim zespołom:

🥇 ZSCKR im. chor. Jana Szymańskiego w Marianowie,

🥈 ZSCKR im. Ziemi Sandomierskiej w Sandomierzu,

🥉 ZSCKR im. Augusta Zamoyskiego w Jabłoniu

tekst ZSCKR w Studzieńcu

image_pdfimage_print
Skip to content