Podpisanie umowy na przebudowę drogi powiatowej nr 3703W, ul. Dworcowa w Sierpcu.

W Starostwie Powiatowym w Sierpcu odbyło się dziś oficjalne podpisanie umowy na przebudowę drogi powiatowej nr 3703W, ul. Dworcowa w Sierpcu.

Wzięli w nim udział Starosta Sierpecki Andrzej Cześnik, Wicestarosta Sierpecki Sławomir Olejniczak, Przewodniczący Rady Powiatu w Sierpcu Przemysław Burzyński, Radna Rady Powiatu Sierpeckiego Ewa Nowakowska, Burmistrz Miasta Sierpca Jarosław Perzyński, Radny Rady Miejskiej w Sierpcu Krzysztof Skrzyński, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Artur Obrębski. Wykonawcą robót jest Biuro Projektów i Inwestycji „PROBUD” s.c. reprezentowane przez pełnomocnego przedstawiciela: Panią Annę Górniak – współwłaściciela/wspólnika

Całkowity koszt inwestycji wynosi 4 923 252 zł, z czego:

– dotacja Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego to 2 953 950 zł,

– dotacja Gminy Miasto Sierpc 984 651 zł,

– środki Powiatu 984 651 zł

Przebudowa drogi na długości 0,369 km wraz z zagospodarowaniem terenu przy dworcu PKP mająca na celu wspieranie rozwoju infrastruktury drogowej w powiecie sierpeckim, a także poprawę stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz podniesienie standardów technicznych drogi przede wszystkim poprzez wykonanie nowej jezdni, ścieżki pieszo-rowerowej, chodników, zatok postojowych kanalizacji deszczowej, oświetlenia ulicznego oraz wprowadzenie stałej organizacji ruchu drogowego.