Otwarcie Izby Przyjęć SPZZOZ w Sierpcu

Dziś odbyło się uroczyste otwarcie Izby Przyjęć Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Sierpcu. Uczestniczyli w nim Starosta Sierpecki Andrzej Cześnik, Wicestarosta Sierpecki Sławomir Olejniczak, Wojewoda Sylwester Dąbrowski, Senator RP Marek Martynowski, Posłanka na Sejm RP Anna Cicholska, Poseł na Sejm RP Waldemar Olejniczak, Przewodniczący Rady Powiatu Przemysław Burzyński, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Małgorzata Korpolińska, Radni Rady Powiatu: Ewa Nowakowska, Dariusz Twardowski, Kamil Różański, Zbigniew Kopczyński, Paweł Pakieła, Wojciech Rychter, Marek Chyliński, Mariusz Turalski, a także Burmistrz Miasta Sierpca Jarosław Perzyński, Członkowie Rady Społecznej przy SPZZOZ w Sierpcu oraz Pracownicy Szpitala.

Rozbudowa Izby Przyjęć była możliwa dzięki funduszom w wysokości 16 150 000 zł z I edycji Polskiego Ładu, środków rządowych, które stanowią 80% całości projektu. Pozostałe 20% (ok. 3 mln zł) to wkład Powiatu Sierpeckiego.

Teraz sierpecka Izba Przyjęć, spełnia wszelkie wymogi lokalowe i sprzętowe, które są stawiane takim jednostkom i w pełni może służyć Mieszkańcom powiatu sierpeckiego.