Ogłoszenie Domu Pomocy Społecznej w Szczutowie

Dom Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Szczutowie świadczy usługi opieki wytchnieniowej w formie wsparcia całodobowego w ramach Programu „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2024 dla mieszkańców Powiatu Sierpeckiego

Zachęcamy opiekunów osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności do korzystania z Programu „Opieka Wytchnieniowa – edycja 2024 w ramach pobytu całodobowego maksymalnie przez 14 dni w roku.

Opieka jest bezpłatna

Trwa nabór wniosków. Liczba miejsc jest ograniczona.

Szczegółowe informacje dotyczące realizacji tej formy wsparcia znajdują się w Regulaminie świadczenia usług opieki wytchnieniowej w formie wsparcia całodobowego w ramach Programu „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2024. Regulamin w zakładce „Opieka wytchnieniowa” na stronie internetowej www.dpsszczutowo.pl

REALIZATOR: Dom Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Szczutowie tel. 24 276 74 74 wew. 20 i 25 lub 430 303 281 i 430 303 852

Co należy zrobić, aby uzyskać usługę opieki wytchnieniowej ?

1. Wypełnij wniosek o przyznanie usług opieki wytchnieniowej, który znajdziesz na stronie www.dpsszczutowo.pl w zakładce Opieka Wytchnieniowa.
  2. Skontaktuj się z Realizatorem w celu ustalenia szczegółów.
  3. Dołącz kopię orzeczenia o znacznym stopniu niepełnosprawności bądź orzeczenie o niepełnosprawności (zgodnie z ustawą z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych lub orzeczenie równoważne do wymienionych), a w przypadku osób ubezwłasnowolnionych częściowo lub całkowicie przedstaw oryginał postanowienia o ustanowieniu opieki, jak również wskazanie aktualnego sądu prowadzącego nadzór.
  4. Złóż dokumenty u Realizatora.

Jeśli potrzebujecie Państwo informacji, a także pomocy w wypełnieniu wniosku zapraszamy do kontaktu – wesprzemy Państwa.

Wsparcie finansowane jest ze środków pochodzących z Funduszu Solidarnościowego przyznanych w ramach Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej “Opieka wytchnieniowa” – edycja 2024