Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Oferta edukacyjna Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu na rok szkolny 2019/2020

Oferta edukacyjna Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu na rok szkolny 2019/2020

Drogi Gimnazjalisto, Drogi Ósmoklasisto 13 maja 2019 r. rozpoczyna się rekrutacja do szkół średnich. Wniosek o przyjęcie do Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu można pobrać w sekretariacie szkoły w godz. 7.30-16.00 lub ze strony LO: http://www.losierpc.edu.pl/index.php/rekrutacja/podanie-o-przyjecie

Profile klas, które proponujemy to:

📌Klasa humanistyczno-prawna (język polski, historia, wiedza o społeczeństwie). Zajęcia dodatkowe: warsztaty historyczne, polonistyczne. Ponadto będą odbywać się zajęcia z prawa, które poprowadzi adwokat pan Krzysztof Miedziński.

📌Klasa politechniczna (matematyka, fizyka, informatyka lub język angielski). Zajęcia dodatkowe: koło matematyczne, językowe lub informatyczne, fizyczne. Ponadto będą odbywać się zajęcia z robotyki, które poprowadzi pan Tomasz Wysocki. Poza tym zostanie poruszona tematyka z zakresu projektów inżynierskich, programowania. Uczniowie będą też pracować na zestawach turniejowych międzynarodowej organizacji FIRST: modele FFL, Hydrodynamic i FLL Into Orbit, nawiązujące do wyzwań współczesnego świata.

📌Klasa biotechnologiczno – medyczna (biologia, chemia, matematyka lub język angielski)

📌Klasa promocji zdrowia z elementami ratownictwa medycznego (biologia, chemia, fizyka lub matematyka)

Zajęcia dodatkowe: warsztaty biologiczne, zajęcia laboratoryjne, koło matematyczne lub językowe. Poza tym uczniowie mogą angażować się w działalność Szkolnego Koła PCK, LOP. We współpracy z Fundacją – Dam siebie organizujemy kurs pierwszej pomocy.

📌Klasa menadżersko-językowa (geografia, język angielski, matematyka lub język niemiecki).

Zajęcia dodatkowe: koło matematyczne, geograficzne, językowe. Ponadto będą odbywać się warsztaty z treningu kompetencji zawodowych, technik mediacji i negocjacji. Poza tym uczniowie nauczą się tworzyć strategie biznesowe oparte o międzynarodowe standardy Business Model Canvas i Blue Ocean Strategy.

Współpracujemy m.in. z: Townsend Harris High School w Nowym Jorku, Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, Politechniką Warszawską Filią w Płocku, Instytutem Ekologii i Bioetyki UKSW w Warszawie, Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Płocku, Kancelarią Adwokacką Miedziński, Firmą Wysocki IT.

Jeśli chcesz:

  • uzyskać bardzo dobre wyniki z egzaminu maturalnego;

  • zdobyć wiedzę niezbędną na studia, jakie sobie wymarzysz;

  • rozwijać swoje zdolności;

  • współpracować z ciekawymi ludźmi

to zapraszamy do nas.

Dzień Otwarty: 16 maja 2019 r.; godz. 11.00

Przyjdź, zobacz i zostań z nami

image_pdfimage_print
Skip to content