Odbiór dróg na terenie Gminy Rościszewo

W piątek (21.10.2022 r.) odbył się odbiór dróg na terenie Gminy Rościszewo. Uczestniczyli w niej Starosta Sierpecki Andrzej Cześnik, Wicestarosta Sławomir Olejniczak, Radny Rady Powiatu Marek Chyliński, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Sierpcu Artur Obrębski, Wójt Gminy Jan Sugajski, Przewodniczący Rady Gminy Jacek Bartoszewski, Sekretarz Gminy Rościszewo Romana Hoffman oraz przedstawiciele Gminy Rościszewo. Inwestycje drogowe na terenie gm. Rościszewo zrealizowane w roku 2022 przez Powiat Sierpecki są z udziałem pomocy finansowej udzielonej w formie dotacji celowej przez Gminę Rościszewo.

Przedstawiciele Powiatu i Gminy wizytowali kolejno:

1️⃣ Zadanie pod nazwą „Przebudowa drogi powiatowej nr 3741W Lelice – Rogienice – Grąbiec – Rzeszotary – Zawady”Całkowity koszt inwestycji 59 978 zł, w tym:- dotacja Gminy w wysokości: 29 989 zł, stanowiąca 50 % wartości zadania,- wkład Powiatu w wysokości: 29 989 zł, stanowiący 50% wartości zadania.

Przebudowa drogi na odcinku o długości 143 m ma na celu poprawę stanu bezpieczeństwa ruchu pieszego poprzez wykonanie jednostronnego pobocza z kostki betonowej.

2️⃣ Zadanie pod nazwą „Przebudowa drogi powiatowej nr 3713W Rościszewo – Łukomie” Całkowity koszt inwestycji 143 172 zł, w tym:- dotacja Gminy w wysokości: 71 586 zł, stanowiąca 50 % wartości zadania,- wkład Powiatu w wysokości: 71 586 zł, stanowiący 50% wartości zadania.

Przebudowa drogi na odcinku o długości 200 m ma na celu poprawę stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej (nakładki) wraz z umocnieniem poboczy

3️⃣ Zadanie pod nazwą „Przebudowa dróg powiatowych nr 3712W Rościszewo – Wrześnie i nr 3711W Stopin – Września”Całkowity koszt inwestycji 495 887 zł, w tym:- dotacja Gminy w wysokości: 247 943 zł, stanowiąca 50 % wartości zadania,- wkład Powiatu w wysokości: 247 944 zł, stanowiący 50% wartości zadania.

Przebudowa drogi na odcinku o długości 980 m ma na celu poprawę stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej (nakładki) wraz z umocnieniem poboczy.

Łączny koszt inwestycji wyniósł 699 037 zł. Cieszymy się, że stan dróg na terenie Powiatu systematycznie się poprawia ☺️