Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Obchody Dnia Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia

Obchody Dnia Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia

27 stycznia – Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia” Jako jedna z nielicznych grup zawodowych, do tej pory nie miała „swojego dnia” w kalendarzu. Święto to zostało wprowadzone ustawą z 16 grudnia 2010 roku na wniosek Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Z tej okazji pracownicy urzędów pracy uczestniczyli w uroczystej konferencji, która odbyła się w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie.

Podczas spotkania Sekretarz Stanu w Ministerstwie Pracy i Spraw Społecznych Jacek Męcina i Wicewojewoda Dariusz Piątek wręczyli pracownikom mazowieckich służb zatrudnienia Krzyże Zasługi i medale za długoletnią służbę.

Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Srebrnymi Krzyżami Zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej odznaczeni zostali: Ewa Barchanowicz – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Sierpcu, Aleksander Kornatowski – Wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie, Tomasz Sieradz – Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie.

W uroczystości udział wzięli: m.in. Czesława Ostrowska, Radca Generalny Ministra Pracy i Polityki Społecznej, Wicemarszałek Leszek Ruszczyk, Piotr Krasuski Zastępca Dyrektora EFS Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.

Medale za Długoletnią Służbę pracownikom Powiatowego Urzędu Pracy w Sierpcu zostały wręczone na uroczystości, która odbyła się 27 lutego 2015 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie, przez Wojewodę Mazowieckiego Jacka Kozłowskiego.

Na mocy Postanowienia Prezydenta RP z 4 listopada 2014 r. Medalami Złotymi za Długoletnią Służbę uhonorowane zostały: Danuta Karolewska i Maria Olejniczak, a Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę – Elżbieta Olszewska.

Dział Organizacyjno – Administracyjny
Powiatowego Urzędu Pracy w Sierpcu

Galeria wiadomości

image_pdfimage_print
Skip to content