Obchody 79. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Starosta Sierpecki Andrzej Cześnik, Wicestarosta Sierpecki Sławomir Olejniczak, Przewodniczący Rady Powiatu Przemysław Burzyński, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Małgorzata Korpolińska, Radni Wojciech Rychter, Marek Chyliński, Paweł Pakieła oraz Skarbnik Powiatu Zbigniew Garwacki uczestniczył dziś w uroczystych obchodach 79. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, które rozpoczęły się marszem pamięci na dystansie 1944 m od sierpeckiego stadionu do Pomnika AK i Powstańców Września 1939 przy Szkole Podstawowej nr 2 w Sierpcu.

Po złożeniu kwiatów przez delegacje i przemówieniach okolicznościowych organizatorzy zaprosili zgromadzonych Mieszkańców na piknik w parku Andersa, gdzie można było podziwiać wystawy tematyczne i wspólnie śpiewać powstańcze piosenki.

Bardzo dziękujemy za Państwa udział w obchodach. Obecność mieszkańców powiatu świadczy o tym, że historia jest dla nas ważna i wspólnie chcemy podziękować powstańcom za co, że dziś możemy żyć w wolnej Polsce.