Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

O Bezpieczeństwie w ruchu drogowym w OPP………..

O Bezpieczeństwie w ruchu drogowym w OPP………..

W roku szkolnym 2017/2018 Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu przystąpiło do Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny’’, której inicjatorem jest pan Adam Struzik – Marszałek Województwa Mazowieckiego.

18 października wychowankowie z dwóch grup popołudniowych uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych, które przeprowadzili: starszy aspirant Krzysztof Kosiorek i młodszy aspirant Dariusz Lewandowski.

Wsłuchując się w cenne słowa panów policjantów wychowankowie tworzyli podstawowe znaki drogowe, wykorzystując różny materiał fakturowy. Różnorodne środki wyrazu artystycznego rozbudziły u młodych pasjonatów ich własną kreację, w wyniku której powstały przestrzenne znaki drogowe – ostrzegawcze, zakazu, nakazu i informacyjne. W placówce prezentowana jest wystawa, którą można podziwiać na parterze placówki.

Aby wychowankowie byli widoczni w ruchu drogowym w okresie jesienno – zimowym dyrektor Renata Przybyłowska wręczyła komplety odblaskowe, które zostały ufundowane przez Urząd Marszałkowski w Warszawie. Zajęcia te były wspaniałą formą połączenia wiedzy z twórczością najmłodszych, których nauka bezpieczeństwa jest podstawowym priorytetem wychowania.

image_pdfimage_print
Skip to content