Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Nowy sprzęt ratownictwa drogowego dla straży pożarnej

Nowy sprzęt ratownictwa drogowego dla straży pożarnej

35 tysięcy złotych na zakup sprzętu ratownictwa drogowego przekazała dwóm jednostkom straży pożarnej Fundacja „ORLEN – DAR SERCA”.

Dzięki darowiźnie Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu i Ochotnicza Straż Pożarna w Płocku Trzepowie będą mogły pomagać jeszcze skuteczniej. Zakup sprzętu był możliwy dzięki wspólnej akcji programu lojalnościowego VITAY i twórców aplikacji YANOSIK.
W ramach akcji kierowcy mogą zbierać punkty VITAY nie tylko za zakupy na stacjach ORLEN, ale także wówczas, gdy za pomocą aplikacji zgłoszą niebezpieczne zdarzenie na drodze. Punkty od kierowców trafiają na wybrany przez nich cel charytatywny, który realizuje Fundacja „ORLEN – DAR SERCA”. Do tej pory Fundacja przekazała sprzęt medyczny szpitalowi w Lublinie oraz Ostrowie Wielkopolskim, oznakowała przejścia dla pieszych w pobliżu placówek oświatowych w Płocku, a także wyposażyła ponad 350 podopiecznych Rodzinnych Domów Dziecka z całej Polski w kaski rowerowe. Tym razem użytkownicy aplikacji docenili ofiarną służbę strażaków i zadecydowali o przyznaniu wsparcia właśnie im. Za otrzymane środki finansowe Komenda w Sierpcu zakupiła podpory stabilizacyjne i podest ratowniczy, natomiast OSP w Płocku Trzepowie nożyco-rozpieracz do ratownictwa drogowego technicznego. Uroczyste przekazanie darowizny odbyło się 28 lutego na terenie Komendy Powiatowej PSP w Sierpcu.
Fundacja „ORLEN – DAR SERCA” wraz ze swoim fundatorem PKN ORLEN wspierają zawodową i ochotniczą straż pożarną już od wielu lat. W zeszłorocznej edycji programu aż 169 jednostek otrzymało darowizny o łącznej wartości ponad 1 mln zł. W całej kilkunastoletniej historii programu PKN ORLEN oraz spółki Grupy ORLEN i Fundacja „ORLEN – DAR SERCA” przekazały jednostkom darowizny rzeczowe i finansowe o łącznej wartości ponad 10 mln zł. W tegorocznej edycji programu wnioski składać można elektronicznie do 10 kwietnia 2018 r., wypełniając formularz dostępny pod linkiem: http://www.orlen.pl/…/ProgramPomocyStra…/Strony/default.aspx

Tekst i foto otrzymaliśmy od KPP Sierpc

image_pdfimage_print
Skip to content