Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Nowatorskie zajęcia po raz kolejny

Nowatorskie zajęcia po raz kolejny

10 kwietnia 2015 roku uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. mjra H. Sucharskiego uczestniczyli w rozprawie sądowej odbywającej się w sierpeckim Sądzie Rejonowym. Inicjatywa odbyła się w ramach edukacji prawnej.

Przed rozprawą grupa miała możliwość rozmowy z panem Marianem Kuncewiczem. Sędzia w niezwykle interesujący sposób omówił zagadnienia dotyczące prawa karnego, prawa cywilnego, a także funkcjonowania sądów w Polsce w porównaniu z systemem sądownictwa Stanów Zjednoczonych. Największym zainteresowaniem cieszył się oczywiście temat kar stosowanych w naszym prawie.

Pan Marian Kuncewicz wprowadził uczniów w szczegóły rozprawy sądowej, która miała się odbyć. Podczas jej trwania uczniowie z uwagą słuchali wszystkich procedur, a tuż po zakończeniu mieli możliwość dyskusji. W prelekcję włączył się również sędzia Dariusz Kudelski.
Organizatorka powyższego przedsięwzięcia – pani Zofia Froncek – zaprosiła sędziów do naszego Liceum. Panowie obiecali, że w przyszłości przeprowadzą lekcję z wybranych zagadnień prawa dla większego grona odbiorców. Spotkanie było bardzo ciekawe, ale przede wszystkim bardzo pouczające.

LO Sierpc

image_pdfimage_print
Skip to content