Nominacja do Nagrody im. Jana Rodowicza dla Patrycji Kopczyńskiej

Z radością informujemy, że Patrycja Kopczyńska – uczennica kl. III f Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu została nominowana do Nagrody im. Jana Rodowicza „Anody”.

3 sierpnia 2011 r. Muzeum Powstania Warszawskiego ustanowiło Nagrodę im. Jana Rodowicza „Anody”. Jest to honorowe odznaczenie dla osób, które z wielkim poświęceniem angażują się w działania społeczne, a ich postawa stanowi przykład dla młodego pokolenia. Nagroda przeznaczona jest dla współczesnych bohaterów – osób, które bezinteresownie robią wyjątkowe rzeczy dla innych. Przyznaje się ją w trzech kategoriach: za całokształt dokonań i postawę życiową stanowiącą wzór do naśladowania dla młodych pokoleń, za wyjątkowy czyn oraz za wyjątkową inicjatywę społeczną.

Patrycja Kopczyńska została zgłoszona do Nagrody im. Jana Rodowicza w kategorii niezwykły czyn. W marcu 2016 roku uratowała życie mężczyźnie, który leżał nieprzytomny na jezdni. Przeniosła go na pobocze i wykonała wszystkie czynności zgodnie z zasadami kursu Pierwszej Pomocy. Wezwała Pogotowie Ratunkowe i opiekowała się mężczyzną do czasu przybycia ratowników medycznych. Dzięki zdobytej wiedzy i umiejętności podczas pokazów Pierwszej Pomocy, organizowanych w naszej szkole przez wolontariuszy Fundacji Dam Siebie, Patrycja podjęła się próby ratowania ludzkiego życia. Wykazała się ogromną odwagą i determinacją. Jest bez wątpienia osobą wrażliwą na krzywdę ludzką, gotową do wielkich poświęceń i nie boi się wyzwań.

Serdecznie gratulujemy nominacji!

LO Sierpc