„Noc filmowa” w sierpeckim liceum

W dniach 13-14 marca 2015 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. mjra Henryka Sucharskiego odbyła się „Noc filmowa”. Projekcje filmów o różnorodnej tematyce (dramaty, horrory, komedie, filmy animowane) zaczęły się o godzinie 22.00.

Każdy znalazł coś dla siebie. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się sale, w których wyświetlano dramaty oraz dzieła nagrodzone tegorocznymi Oscarami. Niektórym filmom towarzyszyły wielkie emocje, łzy oraz salwy śmiechu. Jak na pierwsze w historii Szkoły takie wydarzenie, frekwencja była wysoka, zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli. 140 licealistów o godz. 6.00 opuściło budynek Liceum. Wszyscy byli zmęczeni, ale także zadowoleni. Mamy nadzieję, że tego typu przedsięwzięcie na stałe zapisze się w kalendarzu imprez szkolnych.

Pomysłodawcą oraz głównym organizatorem „Nocy filmowej” był przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Tomasz Budka, a pomocą służyli mu zastępca Aleksandra Stępniewska oraz Wojciech Peplinski i Maciej Skwierawski z klasy II b, którzy czuwali nad techniczną stroną projekcji.

LO Sierpc