Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Niezwykłe spotkanie! Po raz pierwszy w Sierpcu manager Facebook Sebastian Szmigielski

Niezwykłe spotkanie! Po raz pierwszy w Sierpcu manager Facebook Sebastian Szmigielski

Dnia 23 marca w Centrum Kultury i Sztuki odbyło się spotkanie z managerem Facebook Sebastianem Szmigielskim.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Zespół Szkół nr 2 w Sierpcu i Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu z inicjatywy Anety Kaczyńskiej nauczyciela przedmiotów informatycznych. Spotkanie cieszyło się ogromną popularnością wśród młodzieży i nie tylko.

Pan Sebastian to osoba niezwykle charyzmatyczna, emanująca pozytywną energią i zarażająca uśmiechem, oraz ogromną, wiedzą, którą zaprezentowała podczas spotkania. To rodowity sierpczanin, tu się urodził, chodził do sierpeckich szkół. Spotkanie z taką osobą wywarło ogromne wrażenie wśród młodzieży. W dzisiejszej dobie, dobie Internetu, rozwoju technologii, postępu, nie możemy zapomnieć o bezpieczeństwie i rozsądku. Dla nas organizatorów ma to szczególne znaczenie zważając chociażby na to, iż niemalże wszyscy korzystają z tych dobrodziejstw jakimi są np. serwisy społecznościowe, a zwłaszcza tak potężny, popularny, prawie nieodłączny element życia młodzieży Facebook, zadajemy sobie wiele pytań, zastanawiamy się jak to wszystko funkcjonuje… – między innymi takimi słowami powitała wszystkich obecnych Aneta Kaczyńska i zaprosiła managera Facebook o wprowadzenie nas w ten wielki wirtualny świat. Pani Monika Kędzierska wicedyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Sierpcu bardzo serdecznie powitała gimnazjalistów, a było ich wielu otóż na spotkanie przybyły gimnazja powiatu sierpeckiego oraz szkoły średnie.

Cieszymy się jako organizatory, że mogliśmy stworzyć młodzieży możliwość spotkania, podczas którego mogli pytać min. o Marka Zuckerberga założyciela Facebook, o pracę w Facebook, czym jest wirtualna rzeczywistość jak dostać się do firmy, jakie studia należy skończyć w jakim kierunku należy się kształcić aby dostać się to międzynarodowego zespołu facebook, kto ma dostęp do naszych prywatnych wiadomości, jak wygląda biuro facebook …. Na te i na wiele innych pytań uczniowie uzyskali wyczerpujące odpowiedzi od managera. Pan Sebastian miał na celu oprócz zaprezentowania specyfiki swojej i całego zespołu pracy w Polsce, Californi, Dublinie, Irlandii, San Francisko…… uświadomienie, że sukces, praca w wielkim świecie jest możliwa dla nas wszystkich, należy tylko mieć cele, uczyć się, i spełniać swoje marzenia.

Uczniowie dostali wskazówki na co powinni zwracać uwagę w swojej edukacji, a co ciekawe wielu już tego dnia zadeklarowało chęć pójścia w ślady pana Sebastiana.

Po spotkaniu była chwila dla reporterów, uczniowie otrzymali prezenty on pana Sebastiana, a także mieli możliwość porozmawiania i zadania osobistych pytań.

Pani Aneta Kaczyńska zapowiedziała, że to nie koniec współpracy z fb, zdradzić tylko mogę, iż moi uczniowie zwłaszcza Technikum Informatycznego i Cyfrowych Procesów Graficznych Zespołu Szkół Nr 2 w Sierpcu z niecierpliwością oczekują ciągu dalszego….

image_pdfimage_print
Skip to content