NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI „ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH”

Wczoraj o godzinie 8:30 Starosta Sierpecki Andrzej Cześnik, Wicestarosta Sierpecki Sławomir Olejniczak, Skarbnik Powiatowy Zbigniew Garwacki, Przewodniczący Rady Powiatu Przemysław Burzyński złożyli kwiaty i zapalili znicze przy pomniku generała Augusta Emila Fieldorfa, ps. „Nil” oddając hołd Żołnierzom Niezłomnym, których wspomnienie dziś obchodzimy.

W uroczystości wzięło udział także Towarzystwo Patriotyczno – Historyczne Ziemi Sierpeckiej „Pamięć i Prawda” oraz przedstawiciele Szkół i Mieszkańcy. Żołnierze Wyklęci to osoby, które walczyły o wyzwolenie Polski spod okupacji sowieckiej i walczyły czynnie z Armią Czerwoną. Niegdyś uznawani za hańbę Narodu dziś są uznawani za bohaterskich synów Ojczyzny. Wielu z nich poniosło śmierć, będąc wcześniej torturowanymi, a ich groby nadal nie są znane. Dziękujemy społeczności I Prywatnej Szkoły Podstawowej w Sierpcu za zorganizowanie Uroczystości.