Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości

Tegoroczne Narodowe Święto Niepodległości obchodzimy w sytuacji nadzwyczajnej. Gdy cała nasza Ojczyzna zmaga się z pandemią koronawirusa, nie ma miejsca na huczne świętowanie. Jest to natomiast czas na budowanie jedności, której w ostatnich tygodniach tak bardzo nam brakowało.

102 lata temu, 11 listopada 1918 roku, Rada Regencyjna Królestwa Polskiego przekazała pełnię władzy Józefowi Piłsudskiemu. W następnych latach Polacy, dzięki ogromnemu wysiłkowi i determinacji, odbudowali niepodległe państwo. Ufamy, że dziś, w obliczu epidemii, w tych niespokojnych czasach, uda nam się jako społeczeństwu odbudować ową jedność, która wówczas była naszą siłą. Bo tylko dzięki jedności pod biało-czerwonym sztandarem🇵🇱 Polska może trwać.

Razem z władzami samorządu miejskiego złożyliśmy kwiaty, by upamiętnić wszystkich bohaterów naszej wolności. W dzisiejszych uroczystościach wzięli również udział przedstawiciele 2. Mazowieckiego Pułku Saperów z Kazunia. Reprezentują oni żołnierzy, którzy na prośbę samorządu powiatowego, przyjechali do Sierpca, by wspierać naszą służbę zdrowia w tym dramatycznym momencie.

Drodzy żołnierze! Witamy Was serdecznie na sierpeckiej ziemi! Dziękujemy za Waszą służbę na rzecz naszej społeczności!👍

#Niepodlegla #NarodoweŚwiętoNiepodległości #PowiatSierpecki #Sierpc


image_pdfimage_print
Skip to content