Narodowe Czytanie zorganizowane przez Szkołę Podstawową w Gójsku.

Dnia 6 października Starosta Sierpecki Andrzej Cześnik wziął udział w kolejnej już edycji Narodowego Czytania zorganizowanego przez Szkołę Podstawową w Gójsku. Zaproszeni goście, nauczyciele i uczniowie pochylili się nad wspólną lekturą utworów naszego narodowego wieszcza Adama Mickiewicza. Przeczytano ballady pt. „Lilie”, „Świteziankę”, „Powrót taty” oraz „Panią Twardowską”. Spotkanie na nowo ukazało fenomen polskiego romantyzmu i wzbogaciło jubileuszowe obchody o ważną refleksję nad naszą kulturą i historią. Pani dyrektor Alicja Cześnik podziękowała uczestnikom naszej akcji, która jest wspólnym świętem czytelnictwa. Organizatorami Narodowego Czytania były panie Jolanta Rubinowska i Małgorzata Tylus.