Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

„NARKOTYKI DOPALACZE – NIE TĘDY DROGA”

„NARKOTYKI DOPALACZE – NIE TĘDY DROGA”

Dnia 28 listopada 2017 roku w Zespole Szkół nr 2 w Sierpcu odbyło się zebranie rodzicielskie dotyczące bardzo poważnego problemu, jakim jest zażywanie narkotyków i dopalaczy wśród młodzieży.

Zebranie to zorganizowane zostało w ramach kampanii „NARKOTYKI DOPALACZE – NIE TĘDY DROGA”. Celem zebrania było kompleksowe przedstawienie problemu narkomanii rodzicom uczniów ZS nr 2 w Sierpcu.

Dyrektor Zespołu Szkół Magdalena Peda wraz z wicedyrektorem szkoły Moniką Kędzierską, psychologiem szkolnym Martą Rokicką i pedagogiem szkolnym Anną Stahlke, zaprosiły przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu mł. asp. Krzysztofa Dobrzenieckiego, który w ramach działań profilaktycznych przedstawił rodzicom Edukacyjną Walizkę Narkotykową. Omówił problem narkomanii, która w dzisiejszych czasach stała się zjawiskiem powszechnym. W środowiskach młodzieżowych o narkotykach mówi się tak jak o innych używkach, dlatego też mł. aspirant dokładnie omówił rodzaje narkotyków oraz ich działanie. Zwrócił uwagę rodzicom, w jaki sposób rozpoznać, czy dziecko znajduje się pod wpływem środków odurzających.

W zebraniu rodziców dotyczącym przeciwdziałaniu narkomanii wzięła także udział Pani Izabela Piotrowska, która przedstawiła problem uzależnienia dziecka z perspektywy rodzica, dzieląc się swoim doświadczeniem. Apelowała do słuchaczy, by nie zamykali oczu na uzależnienie dziecka i skutecznie na nie reagowali.

Spotkanie podsumowała Dyrektor Szkoły Magdalena Peda, która skierowała do rodziców prośbę o interwencję w przypadku stosowania przez ich dziecko substancji psychoaktywnych. Zwróciła też uwagę na to, jak ważna w tym przypadku jest współpraca rodziców ze szkołą. Zapewniła rodziców, że jeżeli zetkną się z omawianym problemem, zawsze mogą liczyć na pomoc ze strony szkoły .

W opinii Dyrekcji, nauczycieli i rodziców spotkanie to było bardzo potrzebne, ważne i pouczające.

image_pdfimage_print
Skip to content