Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu zaprasza na spotkanie ze Świętym Mikołajem !

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu zaprasza na spotkanie ze Świętym Mikołajem !

Świąteczne dekoracje w witrynach sklepowych, spoty reklamowe z udziałem Mikołaja i zimowa aura za oknem świadczyć mogą tylko o jednym – zbliżają się Święta Bożego Narodzenia.

A ich zapowiedzią są Mikołajki, stanowiące piękne i wymowne wprowadzenie w atmosferę nadchodzących świąt. Z tej okazji Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu zaprasza grupy zorganizowane – dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, a także dzieci wraz z rodzicami do udziału w programie Mikołajki w skansenie. To propozycja, która ma na celu podtrzymanie tradycji mikołajkowych, wprowadzenie dzieci w świąteczny nastrój, a także integrację podczas wspólnej zabawy.

W ramach pakietu uczestnicy zwiedzą wystawę „Boże Narodzenie na Mazowszu” z przewodnikiem oraz obejrzą prezentację multimedialną poświęconą tradycjom bożonarodzeniowym. Jak przebiegały dawniej przygotowania do Bożego Narodzenia? Co to są światy i w jakim celu podczas wieczerzy wigilijnej pod stołem umieszczano lemiesz? Jakie podarunki czekały na dzieci żyjące na wsiach w minionym wieku? I gdzie się właściwie podziała choinka? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań uczestnicy programu poznają podczas zwiedzania ekspozycji oraz oglądania prezentacji multimedialnej. W skład programu wchodzi także wzbudzający wiele emocji kulig (lub – w zależności od warunków atmosferycznych – przejazd wozem) po terenie ekspozycji. A przy rozpalonym na polanie ognisku będzie można się rozgrzać i upiec przywiezione kiełbaski. Pobyt na terenie skansenu uświetni oczywiście swą obecnością Mikołaj. Zachęcamy do wcześniejszego przygotowania upominków, które święty wręczy w sali edukacyjnej lub przy ognisku. Najmłodsi z pewnością docenią donośny dźwięk dzwoneczka i worek pełen prezentów…

Jeśli zatem macie ochotę powrócić do mikołajkowych tradycji, zarezerwujcie pakiet „Mikołajki w skansenie” i zawitajcie do skansenu!

Program realizowany jest dla grup liczących od 15 do 45 osób.

Program „Mikołajki w skansenie” :

wariant 1

koszt: 10 zł od osoby, czas trwania programu – 2 godziny

  • ulgowy bilet wstępu do skansenu
  • zwiedzanie wystawy „Boże Narodzenie na Mazowszu” z przewodnikiem
  • spotkanie z Mikołajem  (zachęcamy do wcześniejszego przygotowania drobiazgów, które Mikołaj uroczyście wręczy uczestnikom spotkania).

wariant 2

koszt: 17 zł od osoby, czas trwania programu – 4 godziny

  • ulgowy bilet wstępu do skansenu
  • zwiedzanie wystawy „Boże Narodzenie na Mazowszu” z przewodnikiem
  • projekcja prezentacji multimedialnej pt. “Zwyczaje i obrzędy bożonarodzeniowe na Mazowszu”
  • kulig ( w przypadku braku śniegu – przejazd wozem)
  • pieczenie kiełbasek przy ognisku (kiełbaski można przynieść ze sobą)
  • spotkanie z Mikołajem przy ognisku lub w sali oświatowej (zachęcamy do wcześniejszego przygotowania drobiazgów, które Mikołaj uroczyście wręczy uczestnikom spotkania).

Zapraszamy!

Agnieszka Jezierska – Chalicka

image_pdfimage_print
Skip to content