Most na ul. Wojska Polskiego

Przebudowa mostu nr JNI 31001111 w m. Sierpc w ciągu drogi powiatowej nr 3770W ul. Wojska Polskiego w Sierpcu wraz z drogami dojazdowymi – zakończona.

W dniu 17 grudnia br. odbioru dokonali m.in. Grzegorz Gańko Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Starosta Sierpecki Jan Laskowski, Przewodniczący Rady Powiatu Jan Rzeszotarski, Wicestarosta Juliusz Gorzkoś, Radni Powiatowi Sławomir Olejniczak, Wojciech Rychter, Paweł Pakieła i Wiesław Tomkalski a także Burmistrz Miasta Sierpca Jarosław Perzyński i Przewodniczący Rady Miasta Jerzy Stachurski.
W ramach prac na moście wykonano m.in. nową nawierzchnię jezdni i chodników w obrębie mostu,  wzmocniono i naprawiono przyczółki, a także montaż barieroporęczy i wykonano umocnienia stożków nasypu i schodów skarpowych.
Łączny koszt inwestycji: 2 580 654,77 zł w tym: 1 290 327,00 zł – środki pozyskane z budżetu państwa, 500 000 zł – dotacja z Miasta Sierpca oraz dochody własne 790 327,77 zł.
Wykonawca inwestycji był: PUP BUDEXPOL Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, 09-200 Sierpc, ul. Przemysłowa 50.
Przebudowa mostu nr JNI 31001111 w m. Sierpc w ciągu drogi powiatowej nr 3770W ul. Wojska Polskiego w Sierpcu wraz z drogami dojazdowymi rozpoczeła się w pobliżu skrzyżowania z drogą krajową nr 10, natomiast kończy się przed mostem nad rzeką Sierpienicą. Łączna długość projektowanej przebudowy drogi wyniosła ok. 550 m. W ramach ww. inwestycji została wykonana przebudowa kanalizacji deszczowej oraz wymiana nawierzchni jezdni i chodnika od strony wschodniej.