Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 i 20 w Trójboju Siłowym

Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 i 20 w Trójboju Siłowym

Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 i 20 w Trójboju Siłowym zgromadziły na Kieleckich pomostach osiemdziesięciu ośmiu uczestników, wśród których znaleźli się zawodnicy z Sierpca reprezentujący UKS Mechanik.

W kategorii wagowej do 57 kg wśród dziewcząt udany start odnotowała Paulina Kowalska, zdobywając brązowy medal wynikiem 170 kg.
W kategorii chłopców nasze barwy reprezentowali Piotr Szlufik w wadze do 74 kg
zaliczył 390 kg – co zaowocowało 12 miejscem na 18 startujących. Paweł Przybojewski natomiast, w kategorii wagowej do 83 kg, osiągnął wynik 515 kg i został Mistrzem Polski.
Paweł po drodze ustanowił trzy rekordy Polski juniorów do lat 16, poprawiając je o kilkadziesiąt kilogramów. W przysiadzie ustanowił rekord wynikiem 190 kg, w martwym ciągu
215 kg oraz w całym trójboju 515 kg. Wynik ten plasuje Pawła w czołówce europejskiej szesnastolatków. Mamy nadzieję, że forma będzie także wysoka w październikowych Mistrzostwach Polski do lat osiemnastu,w których nie zabraknie naszych zawodników. Liczymy na sukcesy w wyższych kategoriach wiekowych. Dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Sierpcu, dyrekcji Zespołu Szkół nr 1 w Sierpcu oraz wszystkim tym, którzy wspierają nasze działania.

image_pdfimage_print
Skip to content